Biz Kimiz?

Blogumuza hoş geldin!

Biz kimiz? Ne iş yapıyoruz? Neden Almanya? Wasuberalles ne demek?

Şahin Kim?

Sıcak bir Ankara gününde 7 Temmuz 1990’da doğdum ve ailenin ikinci çocuğu olarak yetiştirildim. Her zaman hırslı ve yaramaz yapım nedeniyle hep en iyiyi yapmaya çalıştım. Daha sonra 2009 yılında Hacettepe’de Otomotiv Mühendisliği’ne başladım ve 6 yıl sonunda mezun olduğumda kariyerimin rotasını Almanya’ya çevirdim ve Almanya’ya yüksek lisansa geldim. Ingolstadt’tan 2017 yılında mezuniyet diplomamı aldıktan bir ay sonra Schaeffler’de çalışmaya başladım ve ondan da bir yıl sonra firma değiştirerek Bosch’a geçtim.

Didem Kim?

29 Ağustos 1991’de İstanbul’da doğdum. Lise sona kadar hep İstanbul’daydım. Maceracı ve keşfetmeyi seven yönümle Hacettepe’yi kazandığımda tanıştım. O zamana kadar hiç farklı bir yerde uzun süreli kalmamış olmama rağmen, ailemle birlikte yaşamış olmanın rahatlığını bir çırpıda atıverdim. Hacettepe Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nde okurken Almanya’ya Erasmus Öğrenim Hareketliliği’yle geldim ve sonrasında da Almanya Autoliv’de staj yaptım. Mezun olduktan sonra Bosch Bursa’da yaklaşık 3 sene çalıştım. Evlendikten sonra da hayatımızı Almanya’da kurma kararı alınca Almanya’yla yollarımız tekrar kesişti. Şuanda da Münih Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisans yapıyorum.

Biz Kimiz?

2009’da üniversitenin ingilizce hazırlık sınıfında tanışıp arkadaşlıktan sevgililiğe sonra da 2018’de evliliğe giden bir hikayemiz var. Kısaca birlikte büyüdük de diyebiliriz. Şuanda Stuttgart’ta yaşıyoruz.

Öğrendiğimiz bilgileri başkalarıyla paylaşmayı her zaman çok sevdik. Daha çok kişiye ulaşmak ve paylaşmak için de kariyer, eğitim, yaşam ve seyahat hakkında blog yazmaya başladık.

Hakkımızda merak ettiklerini yorumlarda yazabilir ya da iletişim kısmından bize ulaşabilirsin. 🙂

Yasal bilgilendirme: Wasuberalles.com sitesindeki yazılar genel bilgilendirme amaçlıdır. İçerik yazarları tarafından sağlanan bilgiler öneri niteliğinde olup bu yazıların içeriğine dayanarak herhangi bir işlem gerçekleştirmeden önce bir profesyonel veya uzman önerisi almalısınız. Wasuberalles.com içerikler nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.Wasuberalles.com sitesinde ve sitenin sahip olduğu sosyal medya hesaplarında paylaşılan bilgiler herhangi bir yasal, vergi, vize işlemleri veya başka bir konuda profesyonel öneri işlevi teşkil etmez. Wasuberalles.com  yayındaki içeriğin güncel, doğru ve eksiksiz olduğu hakkında herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.